تبليغات تبليغات تبليغات خرید هاست ارزان

تنظیمات فرمت زمان و تاریخ در وردپرس

آیا تا کنون به تغییر دادن فرمت زمان و تاریخ فکر کرده اید؟ آیا تمایلی به مختصر کردن ماه،مخفی کردن سال یا نمایش زمان در سایتتان هستید؟ در این مقاله ما به شما نحوه تغییر دادن فرمت زمان و تاریخ را آموزش میدهیم. با من همراه باشید…

 

تنظیمات زمان و تاریخ در وردپرس

وردپرس همراه با توابع ساختاری می آید که به کاربر اجازه ی توسعه دادن فرمت زمان و تاریخ را میدهد. شما میتوانید فرمت را با رفتن به تنظیمات>عمومی در بخش مدیریت وردپرس در قسمت پایین بخش زمان و تاریخ را تغییر دهید.

 

 

این جایی است که میتوانید یک منطقه زمانی برای وب سایت خود همراه با فرمت تاریخ و زمان انتخاب کنید. و بعد از آن تعدادی از گزینه های ساختاری وجود دارد که میتوانید با کلیک روی دکمه های رادیویی انتخاب کنید یا میتوانید فرمت سفارشی خود را وارد کنید.

 

کاراکتر فرمت برای تاریخ و زمان در وردپرس چیست؟

فرمت تاریخ و زمان کاراکتری بر اساس حروف است که نشان دهنده ی فرمت زمان میباشد. برای مثال ورود Y برای زمانیکه خروجی سال است در چهار رقم عددی مانند 2016،یا ورود y برای زمانیکه سال در دو رقم عددی مانند 16 میباشد.

 

چند مثال از فرمت زمان و تاریخ:

M d, Y – خروجی آن – Nov 06, 2014
d M, Y –خروجی آن – 06 Nov, 2014
F jS, Y –خروجی آن – November 6th, 2014
l, F jS, Y –خروجی آن – Thursday, November 6th, 2014
H:i:s –خروجی آن – 21:26:12

 

شما میتوانید فرمت های مختلفی در جعبه تنظیمات برای زمان و تاریخ انتخاب کنید. پس از انتخاب فرمت وردپرس به شما پیش نمایش فرمت انتخابی را نشان میدهد.

 

پس از ذخیره تنظیمات در وردپرس شما این فرمتها استفاده میشود مگر اینکه در قالب خود از فرمت از پیش تعریف شده استفاده کنید. یکی از سوالات متداول در مورد فرمت زمان و  تاریخ چگونگی نمایش دادن زمان بعد از تاریخ در وردپرس میباشد. راه حل مشکل است اما بهترین راه ویرایش تم وردپرس و افزودن کد زیر به جایی که میخواهید زمان را نمایش دهید هست:

<?php get_the_time(); ?>

 

این کد فقط زمان را برای پست یا صفحه ای که مشاهده میکنید نمایش میدهد. با این وجود اغلب مبتدیان تمایلی به ایجاد چایلد تم ها ندارند و از کد استفاده میکنند. برای این کاربران این راحتترین راه برای نمایش زمان بعد از تاریخ میباشد. از لحاظ فنی وقتی خروجی وردپرس تاریخ است در واقع خروجی هم زمان و هم تاریخ میباشد. با این وجود اغلب افراد فقط از کاراکتر فرمت برای تاریخ استفاده میکنند و چاره ای جز نمایش تاریخ ندارند. برای نمایش ساعت فعلی از این آموزش استفاده کنید.

 

میتوانید فرمت تاریخ را نیز در زمینه زمان در صورت نیاز نمایش دهید. بر اساس نیاز شما میتوانید کارهای زیادی با تاریخ و زمان در وردپرس انجام دهید بعنوان مثال میتوانید آخرین زمان به روز رسانی پست را به جای تاریخ انتشار نمایش دهید. همچنین میتوانید تاریخ و زمان فعلی و تاریخ نسبی مانند ‘این مطلب ۳ روز پیش منتشر شده را نمایش دهید. اگر شما در فرمت تاریخ وارد کاراکتر زمان شوید،زمان را نمایش میدهد. بعنوان مثال:  d/m/Y g:i خروجی اش می شود: 06/11/2014 12:15 pm

دسته بندی : آموزش ، وردپرس

لایف سرور تبليغات


مطالب مشابه

ارسال دیدگاه

انتشار یافته : بدون ديدگاه
    • دیدگاه ارسال شده توسط شما ، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
    • دیدگاهی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد.